środa, 26 lutego 2014

Kanały YouTube Vlogerów figurkowych

Część druga przeglądu youtubowych kanałów wartych zasubskrybowania. Poniżej zamieszczam listę tych, które ja przeglądam. Oczywiście Internet jest tak rozległy, że nie sposób znać i oglądać wszystkich, więc możliwe, że coś ważnego pominę. Ale od tego są komentarze. Jak zbierze się więcej wartych do oglądania kanałów, to napiszę może jeszcze jedną część, albo chociaż erratę do tej.


Polskie kanały:

-Coloured Dust
9 filmów, z czego 8 to pokazanie prac. Dobra jakość materiału, modele umieszczone na obrotowych podstawkach. Zawsze oprócz zdjęć warto poświęcić tą niecałą minutę na przyjrzeniu się pracy pod innym światłem i dowolnym kątem.

-Cytadela TV
Świetny kanał, niestety teraz zawieszony. Prezentowane na nim były tutoriale dotyczące malowania poszczególnych modeli, konkretnych technik, opisy nowości, no słowem wszystko, co potrzeba, ładnie omówione w naszym ojczystym języku. Niestety po 127 filmach autor zdecydował się, że zostawi tylko swój anglojęzyczny kanał. Wielka szkoda.

-denofimagination
Kanał najprężniej chyba rozwijającego się polskiego studia. Dobry rozgłos zapewnił im filmik promujący, który wykonany jest naprawdę profesjonalnie. Pośród niespełna 50 filmów znajdziemy głównie relacje z tego co aktualnie jest na warsztatach i galerie prac, ale są także pojedyncze recenzje i tutoriale.

-GrotOrderly
Ostatnio zasubskrybowany przeze mnie kanał. Zawiera głównie raporty bitewne, parę tutoriali i recenzji, ale zapowiadanych jest ich więcej. Czekam na rozwój z niecierpliwością.

-RothandStudio
Jednoosobowe studio zajmujące się głównie konwersjami. Na kanale są prezentowane skończone prace. Warto pooglądać ładnie wykończone modele.

-zetcraft
Kanał, gdzie Zulus prezentuje w formie filmików swoje prace.

-Łukasz Grzyb
Profil prowadzony przez C`tana ma na razie tylko jeden tutorial. Czekam na więcej.Obcojęzyczne kanały:

-AcrylicosVallejo
Ledwie 17 filmików w większości pokazujące jak malować za pomocą farb Vallejo. I to tylko pokazujące, bo większość filmików jest bez lektora. Mogło być lepiej.

-awesomepaintjob
95 filmów, w większości to tutoriale malowania modeli z Warhammera 40k. Prawdziwa kopalnia inspiracji zwłaszcza dla graczy Space Marines. Sporo materiału o aerografach. Warto wspomnieć, że pokazane prace stoją przeważnie na wysokim poziomie. Warto.

-Buypainted
Angielska kontynuacja wspomnianego wcześniej kanału Cytadela TV. Tym razem zamieszczany materiał jest po angielsku, ale używane są proste zwroty i łatwo wszystko zrozumieć. Niestety autor zadecydował, że tylko niektóre filmy będą publikowane za darmo - większość wymaga płatnej subskrypcji.

-CorvusMiniatures
Kanał działa w połączeniu z blogiem o tej samej nazwie. Opublikowanych jest już prawie 100 filmów prezentujących głównie to, nad czym autor obecnie pracuje.

-DieVincis
Mało aktywny kanał, zawierający parę poradników dotyczących malowania modeli z Dystrophian Wars.

-ichibanpainting
Bardzo porządny kanał. 170 filmów. Prezentacja modeli, recenzje, poradniki (na wysokim poziomie). To w sumie jedyna wada, że raczej nie dla początkujących. Zadowoleni powinni być głównie gracze w Warhammer 40k.

-James Wappel
15 filmów - poradników. Związane są z projektem crowdfundingowym tego bloggera. ok 20-30 minutowe materiały pokazujące malowanie wybraną techniką. Całkiem przydatne.

-MASSIVEVOODOOTV
Kanał będący uzupełnieniem do mojego chyba ulubionego bloga o tematyce figurkowej. Śledzę go głównie ze względu na dobrze zmontowane relacje z imprez, oraz pokazane prace (a te są na najwyższym poziomie). Kto nie zna bloga - zdecydowanie polecam.

-MrWatchingpaintdry
Tu umieszczone są aż 252 filmy. Zdecydowana większość, to poradniki malowania. Malowanie nie powala, ale przez to jest idealne dla początkujących. Sam opieram się na nim malując na pierwszy poziom.

-Obsidian Painting
Typowy kanał studia malarskiego. Przeważają raporty z tego co dzieje się na warsztacie, ale znajdą się też ciekawe poradniki. Warto przejrzeć.

-Painting Buddha
Kanał działający przy blogu masterminis.net . Głównie felietony i materiały zapowiadające nowe produkty.

-piquifl
Nieco ponad 20 filmików przygotowanych przez ludzi z hiszpańskiej ekipy Cursed Monkey. Pokazane są prace na najwyższym poziomie, oraz relacje z imprez malarskich. Szkoda, że nie ma tego więcej.

-Rafa Coll
Materiały prezentujące modele pomalowane przez tego bloggera. Trochę mnie razi to, że na niektórych filmach jest gorsze światło. Ale jako uzupełnienie do treści z bloga się sprawdza.

-Rogland
Jak wyżej - głównie prezentacje modeli, ale jest także parę poradników. Prace są na wysokim poziomie, więc polecam.

-Sergeant BlackArt
Bardzo dobry, niestety rzadko aktualizowany kanał. To, co go wyróżnia, to wywiady ze znanymi malarzami. Ponadto pokaz prac na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie warto - szkoda, że tak rzadko.

-SchnauzerFaceMinis
Kanał zawierający tutoriale dotyczące malowania Space Marines i modeli z Warmachine. Poziom całkiem wysoki, więc można się czegoś nauczyć.

-ThePaintingClinic
Duża gratka dla miłośników Dark Elfów. Naprawdę sporo materiału związanego z ich malowaniem, do tego częste aktualizacje i mnóstwo filmów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz